• Marka: REDCOLOUR
  • Stok Kodu: REDAHSP

Tanım:
Polivinil asetat esaslı, çok amaçlı kullanılabilen bir yapıştırıcıdır.
 
Özellikler:
Güçlü yapıştırma kuvveti ve kolay tatkib edilebilirliği sayesinde her türlü ahşap yapıştırma, masifleme ve marangoz işlerinde güvenle kullanılır.
 
Uygulanacak Yüzeyler:
Tahta, kaplama, formika, sunta gibi her türlü ahşap malzemelerin yapıştırılmasında kullanılan iskelet tutkalıdır. Yapıştırılacak yüzeyler toz, kir ve yağlardan temizlenmelidir. Uyulama yüzeyine bağlı olarak değişir. Tutkal iyice karıştırıldıktan sonra, yüzeye sürülür ve preslenir. İyi bir yapışma işlemi için, hava sıcaklığının +15 ºC’ nin üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.
 
İnceltme:
Mat Sentetik Boya’yı rulo veya fırça ile uygulama kıvamına getirmek için %5-10 oranında Filli Boya Sentetik Tiner D ile incelterek iki kat uygulayınız. Havasız püskürtmede, Sentetik Tiner ile %10 oranında inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat  uygulanabilir. Mat Sentetik Boya, Sentetik Tiner’le de teknik olarak inceltilebilir.
 
Kuruma Süresi:
SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de) Dokunma kuruması: 2-3 saat Katlar arası bekleme süresi: 12-24 saat Sert kuruması: 24 saat Not: Daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süreleri uzayabilir. Maksimum örtücülük; bekleme süresine dikkat edildiği ve astar uygulaması yapıldığı durumlarda elde edilir.
 
Sarfiyat: 
Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 13-15 m2 alan boyanabilir (25±5 μm kuru film kalınlığında). Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
 
Ambalaj:
1-3-10 ve 20 Kg olarak ambalajlanır.