Yeni
  • Marka: REDCOLOUR
  • Stok Kodu: Red1

Tanım : 
Yüksek performanslı, özel vakumlu kürecikler içeren, düşük ısı iletkenliğine sahip, su bazlı, elastik, yanmazlık mukavemeti olan, enerji tasarrufu sağlayan iç ve dış cephe ısı yalıtım boyasıdır.
 
Kullanım Alanları:
Tüm binaların İç ve Dış cephelerinde tesviyesi yapılmış çimento bazlı sıvalar ve brüt beton yüzeyler ile çimento levha, alçı sıva, alçı blok, alçıpan yüzeyler, cam tekstili ve eski boyalı yüzeylere uygulanır.
 
Avantajları: 
Kolay hazırlanır ve uygulanır. Son kat hazır sıva veya dış cephe kaplamalarınınyüzeye kuvvetle yapışmasını sağlar ve tüketimini azaltır. Eski kaplamakazınmadan uygulanarak üzerine yeni kaplama yapılabilir.

Yüzey Hazırlığı:
Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru düzgün ve sağlam olmalıdır. Çimento esaslı sıvalar, alçı sıva, alçıpan, alçı blok yüzeyler tek kat İç Cephe ve Transfer Astarı ile astarlanmalı, Redcolour Isı Yalıtım Boyası uygulamasına geçmeden en az 6 saat beklenilmelidir.
 
Kullanım Talimatı:
Uygulama yapılacak yüzeylerde ki toz, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Uygulamaya başlamadan önce Redcolour Isı Yalıtım Boyası hacimce %15-20 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile iki kat halinde
uygulanmalıdır. Katlar arasında en az 2 saat boyunca beklenmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum 5 0C maksimum 300C olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan hemen sonra su ile yıkanmalıdır.
 
Ambalaj:
3,5-10 ve 20 Kg’lık plastik kova