Yeni
  • Marka: REDCOLOUR
  • Stok Kodu: subazd

 Tanım:
%100 akrilik içeren, üstün performanslı, yüzeyde çatlakların oluşmasını engelleyen dış cephe boyasıdır. Uygulandığı yüzeye ahşap görüntüsü verir.

 Kullanım Alanları:
Tüm binaların dış cephelerinde tesviyesi yapılmış çimento bazlı sıvalar ve brüt beton, çimento levha ve eski boyalı yüzeylerde kullanılır.
 
Avantajları:
Yüksek örtme gücüne ve aderansa sahiptir. Zor hava koşullarından etkilenmez, kabarmaz, çatlamaz, renkleri solmaz. Alkaliye dayanıklıdır.
 
Yüzey Hazırlığı:
Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru düzgün ve sağlam olmalıdır. Yüzeyler hacimce %5 oranında su ile inceltilen Silikonlu Dış Cephe Astarı ile tek kat olarak astarlanmalı ve Su Bazlı Dış Cephe Ahşap Koruyucu uygulamasına geçmeden 12 saat beklenilmelidir. Kullanılacak astarın seçilen dış cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir.

 Kullanım Talimatı:
Uygulama yapılacak yüzeylerdeki toz, kabarmış tabakalar,kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski,boyalı yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Uygulamaya
başlamadan önce RedColour Silikonlu Dış Cephe Astarı ile astarlanmalıdır. Su Bazlı Dış Cephe Ahşap Koruyucu Boyası hacimce %10 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile iki kat halinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılan sıcaklık, 20-30 0Carasında ise minimum 6 saat, 30-40 0C aralığında ise minimum 2 saat beklenmelidir. Uygulama sırasında ve en az 6 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum 5 0C olmalıdır. Çok sıcak havalarda, direkt güneş altında, kuvvetli rüzgar ve yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalıdır. Aşırı sıcak yüzeyler, uygulama öncesi nemlendirilmelidir.Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

Kalite Belgeleri:
TSE 7847 Standardına belgelidir.