Yeni
  • Marka: REDCOLOUR
  • Stok Kodu: diatav

Tanım:
Akrilik Polimer bağlayıcı esaslı dekoratif su bazlı mat iç cephe tavan boyasıdır.
 

Kullanım Alanları:
Tüm binaların iç cephe tavanlarında tesviyesi yapılmış çimento bazlı sıvalar ve brüt beton yüzeyler ile çimento levha, alçı sıva, alçı blok, alçıpan yüzeyler, cam tekstili ve eski boyalı yüzeylere uygulanır.
 
Avantajları:
Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Isı farklılıklarından etkilenmez.
 
Yüzey Hazırlığı:
Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru düzgün ve sağlam olmalıdır. Çimento esaslı sıvalar, alçı sıva, alçıpan, alçı blok yüzeye Tavan boyası uygulamasına geçmeden yüzey tozdan ve kirden arındırılmış olmalıdır. Maksimum Örtücülük istenirse tavan boyasına geçilmeden önce
mutlaka astarlanmalıdır.
 
Kullanım Talimatı:
Uygulama yapılacak yüzeylerde ki toz, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Uygulamaya başlamadan önce Redcolour Silikonlu İç Cephe Diamond hacimce %10 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile iki kat halinde uygulanmalıdır. Katlar arasında en az 2 saat boyunca beklenmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum 5 0C maksimum 300C olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan hemen sonra su ile yıkanmalıdır.

Ambalaj:
3,5-10 ve 20 Kg’lık plastik kova